Resultat Sigur Vår regional 2016

Resultat.doc

Resultat Sigur Vår 2014

Sigur_Var2014_Resultat.doc

Resultat Sigur Vår 2013

Resultat_Sigur_Var2013-2.doc

Resultat LAG SM uttagning 27 maj

Export_to_siv-Sigur_Lag-SM_uttagning_-_27_maj_2012.xlsx

Resultat 15 april Sigur Kval 2012

Export_to_siv-Sigur_Kval_-_15_apr_2012.xlsx

Resultat 21 maj 2011 Sävebanan

F2-A-final-Listor_Slutresultat.pdf

F2-Uttagning-Listor_Slutresultat.pdf

PP1-Stilpass-Listor_Slutresultat.pdf

T2-A-final-Listor_Slutresultat.pdf

T2-Uttagning-Listor_Slutresultat.pdf

T3-A-final-Listor_Slutresultat.pdf

T3-Uttagning-Startordning.pdf

T8-A-final-Listor_Slutresultat.pdf

T8-Uttagning-Listor_Slutresultat.pdf

V2-A-final-Listor_Slutresultat.pdf

V2-Uttagning-Listor_Slutresultat.pdf

V5-A-final-Listor_Slutresultat_1.pdf

V5-Uttagning-Listor_Slutresultat.pdf

 

Resultat från Vestur Cupen 23 april 2009 Sävebanan

Resultat 1

Namn Medl nr Häst Hästnr Gren1 &2 Poäng Poäng
Johannes Larsson SE0000108507 Straumur frá Sauðárkróki IS1999157004 F1 5,63  
Maria Savela SE0000108982 Venus frá Brúarreykjum IS1998236446 F1 & T2 4,63 4,7
Johanna Lindquist SE0000110307 Týra frá Árbæjarhjáleigu 2 IS1997186996 T1 & V1 4,73 5,37
Johanna Wingtrand SE0000121046 Ginna från Solbacken SE1997207769 T1 4,83  
Johanna Wingtrand SE0000121046 Tenór fra Tunguhlið IS2000157979 V1  5,37  
Sandra Moberg SE0000121044 Flottur från Anneberg SE2001106910 V1 & T2 5,07 4,5
Agnes Andersson SE0000119257 Stormur frá Hrepphólum IS1993188175 V1 4,4  
Göran Moberg SE0000121449 Andi från Smärslid SE1998101104 V1 & T1 4,43 4,03
Anette Halldorf Nyström SE0000119258 Týr frá Hraunbæ IS2000185432 V1 & T1 4,93 4,57
Olivia Pech SE0000118614 Jörvar frá Keldudal IS2000157025 F1 & T1 5,53 4,5
Olivia Pech SE0000118614 Orka frá Stóru-Ásgeirsá IS1999255028 V1 & T1 4,77 5,07
Christin Segerud SE0000119243 Taliant frá Forsaeti under reg T1 3,73  
Christin Segerud SE0000119243 Mökkur vom Paradies DE2002134548 V1 4,9  
Frida Karlsson SE0000119227 Skjöldur frá Vindheimum IS1993157752 V1 &T1 4,6 4,3
Annie Andren SE0000103925 Sæla från Junibacken SE2002203629 V5 & T8 2,87 4,27
Nils Andersson SE0000104644 Gloi fra Nöddegården DK1999105307 V1  5,6  
Henny Johansson SE0000120075 Bylur frá Vestra-Geldingaholti IS1999188037 V1 & T1 5,83 5,83
Terése Gudmundsson SE0000119236 Kilja frá Kópavogi IS2001225358 F1 5,53  
Terése Gudmundsson SE0000119236 Engispretta från Toarp Sjögården SE2003203175 V1 5,73  
Matilda Cresso SE0000100570 Baldur från Wänedal SE1992106000 V1 5,07  
Louise Löfgren SE0000108153 Keilir från Gröna Gången SE2003102402 V1 4,97  

 

Resultat 2

 

Namn Medl nr Häst Hästnr Gren1 &2 Poäng Poäng
Eva Lena Lohi SE0000122074 Þráður frá Tungu IS1993166130 V5 4,47  
Cecilia Hellberg SE0000113366 Unnur frá Skjodu NL1998200133 F1 3,13  
Niclas Lundin Hellberg SE0000113365 Bjarmi frá Halakoti IS1999182456 T1 5,13  
Martina Andreasson SE0000112981 Gitta frá Stóra-Klofa IS1995281740 F1 5,03  
Carina Prick SE0000121901 Angi frá Hofi IS2000158103 V5 & T8 5,03 4,87
Susanne Thell SE0000117077 Spoí frá Hofi IS1997158105 V5 & T8 3,87 4,93
Frida Höglund SE0000108190 Yrja från Håkansgården SE1999208808 V1 5,03  
Sofia Johansson   Garri från Fjällgården SE2003102032 V5 4,47  
 
stäng